Náhodné slová

OMG

Skratka pre "Ó môj bože", po anglicky "Oh my god". Je to prejav prekvapenia, hnevu či nedôvery. Používa sa najmä v textových správach, bohužial nájdu sa aj takí , čo to používajú v hovorovej reči.


OMG, ten film bol skvelý.

Avatar anonýmneho autora

Influencer

Od anglického slova "influence", čo znamená "ovplyvniť". Irónia je, že influenceri ovplyvniť nič nevedia, maximálne len slaboduchých ľudí.


Vačšinou sa takto opisujú používatelia instagramu/tiktoku, aby sa cítili slávni a dôležitejší, hoci v skutočnosti nikto nevie, kto sú, ani ich to nezaujíma, zvyčajne ide o typ ľudí, ktorí sa nazývajú gurmánmi a zverejňujú fotky svojho avokádového toastu a sójovej fašírky. Majú zaplatené spolupráce a snažia sa autenticky a pravdivo propagovať ich produkty, ktoré sú im vo skutočnosti ukradnuté. Naháňajú reakcie ľudí, len aby zvýšili svôj dosah na sociálnej sieti.


Influencer: ...a nezabudnite mi zanechať like a komentár pod videom. Prvým 10 komentujúcim dám 5% zľavu na môj CBD olej s prídavkom kolagénu.

Avatar anonýmneho autora

AKA

Skratka z anglického "also known as" v preklade "taktiež známy ako."


Volám sa Dávid AKA Dodo.

Môj kamoš Milan AKA "lámač ženských sŕdc" si na Tinderi našiel zase novú priateľku.

Avatar anonýmneho autora

Brb

Skratka "Be right back" v preklade "hneď sa vrátim." Je to jedna z najčastejšie používaných skratiek vo videohrách.

Avatar anonýmneho autora

Záletník

-

Muž, ktorý podvádza svoju ženu. Zalieta jej za inými ženami.

Avatar anonýmneho autora

Felák

Z anglického oslovenia fella v preklade: kamoš, priateľ, druh či pajtáš.


S mojími felákmi sme si včera flausili po meste.

Avatar anonýmneho autora

Plot twist

Náhly zvrat v udalostiach seriálu, filmu, knihy a pod. Je to prekvapenie, ktoré zmení všetko, čo sme si mysleli, že o príbehu vieme. Môže sa objaviť z ničoho nič alebo môže byť pripravovaný od začiatku príbehu, kde na konci dôjde k nečakanému rozuzleniu.


Príklady:

  • Detektív vyšetruje prípad vraždy a na konci sa ukáže, že celú dobu ten vrah bol on a robil všetko pre to aby od seba odvrátil pozornosť.
  • (Spoiler z filmu Šiesty zmysel) Chlapec Cole vidí mrtvých ľudí a preto hľadá pomoc od psychológa Malcolma. Prostredníctvom rôznych emotívnych a strašidelných udalostí diváci zistia, že samotný Malcolm je v skutočnosti duch, ktorý nevedel, že je mŕtvy.

Blockchain

Blockchain je datábaza, ktorá je tvorená reťazcami blokov. Bloky obsahujú informácie o transakciách, najbežnejšie: odosielateľ, príjmenca, odoslaná suma. Každý nový blok, ktorý sa pridá do reťazca, je matematicky závislý od predchádzajúceho bloku a spolu tvoria reťazec.


To znamená, že nie je možné zmeniť jeden blok v tomto reťazci bez toho, aby to ovplyvnilo výpočet. Tieto výpočty robia počítače minerov. Ak ste niekedy čakali na potvrdenie novej bitcoinovej transakcie, čakali ste na pridanie bloku s vašou transakciou do blockchainu.

Avatar anonýmneho autora

qt3.14

QT = "cutie"

3.14 = hodnota pí (Ludolfovo číslo)


Pri vyslovení vám vznikne slovo "Cutie pie", čo je používané ako označenie peknej a milej osoby.

Avatar anonýmneho autora

Mi casa su casa

V doslovnom preklade "Môj dom je tvoj dom." Mi casa su casa (formálne Mi casa es su casa) je španielsky výraz, ktorý sa bežne používa na vyjadrenie pohostinnosti hostiteľa voči hosťom, aby sa hosť cítil príjemne a bol uvoľnený, akoby to bol jeho vlastný dom.


Po slovensky: "Cíť sa u mňa ako doma."

Avatar anonýmneho autora