🇬🇧

Anglické slová

Rizz

Pochádza zo slova charizma, slovo skrátil a prvý krát použil streamer Kai Cenat. Je to vlastnosť človeka, ktorý to so ženami proste vie. Inými slovami, vyžaruje charizmu, ktorá ich dokáže očariť, má rizz.


Rizzing je keď sa muž snaží zbaliť ženu.

Rizz | rizzing

Avatar anonýmneho autora

Drip

Drip

Ak máš drip, máš štýl, najmä čo sa týka vzhľadu. Slovo sa používa näjme v hip-hopových kruhoch. Často sa vyskytuje v piesňach, na sociálnych sieťach a v bežných rozhovoroch, aby sa pochválil niečí módny výber alebo celkový swag.

Avatar anonýmneho autora

OG

Pôvodne skratka pre "original gangster". Je to niekto, kto je v pouličnom gangu už veľmi dlho alebo je jeho vysokopostaveným členom.

V súčasnosti je to skratka pre slovo "originálny". Ten, kto je OG, má svôj vlastný štýl a nemá potrebu niekoho napodobňovať. Taktiež to môže označovať retro veci alebo veci v pôvodnom stave.

OG | oudží

Avatar anonýmneho autora

Cringe

Je to pocit fyzického nepohodlia bez toho, aby sa vám niečo reálne stalo. Často je spôsobený tým, keď ste svedkom trápneho správania sa niekoho druhého.


Keď niekto povie suchý vtip a nikto sa nesmeje.

Keď niekto predvádza TikTok tance na verejnosti a vyzerá to ako keby dostal záchvat.

Avatar anonýmneho autora

fr

Obľúbená skratka z TikToku "for real" - naozaj. Zvyčajne sa píše na konci vety, keď chcete zdôrazniť, že to čo píšete myslíte vážne.


V karate mám čierny pás no cap fr.

Moja oktávka v čipe dokáže dať z nuly na sto pod 10 sekúnd fr.

Avatar anonýmneho autora

OMG

Skratka pre "Ó môj bože", po anglicky "Oh my god". Je to prejav prekvapenia, hnevu či nedôvery. Používa sa najmä v textových správach, bohužial nájdu sa aj takí , čo to používajú v hovorovej reči.


OMG, ten film bol skvelý.

Avatar anonýmneho autora

Karen

Stereotyp malichernej ženy v strednom veku, ktorá je nepríjemná, najmä na ľudí pracujúcich v službách.


Je to niekto kto:

  • vráti nápoj kvôli tomu, že je tam máľo ľadu
  • vypisuje na mestký úrad kvôli výrube stromu, ktorý jej na pol hodinu z dňa blokuje slnečné svetlo
  • jediným zmyslom jej života je vychovať deti a sťažovať sa

Netflix and chill

Eufemizmus pre pozvanie niekoho k sebe domov za účelom sexuálnej aktivity. Niečo ako keď ťa k sebe priateľ/priateľka pozve na kávu a ty čakáš, že neostanete len pri káve.

Avatar anonýmneho autora

Gigachad

Gigachad

Označenie extrémne mužného a sebavedomého muža, ktorý je považovaný za ztělesnenie mužnosti. Tento výraz sa používa najmä na internete. Gigachad má zvyčajne vysoké sebavedomie, je fyzicky veľmi silný a je schopný dominovať nad ostatnými mužmi. Tento výraz často zahrňuje stereotypné predstavy o mužnosti, ako sú napríklad sila, odvaha a úspech v sexuálnom živote.


V niektorých prípadoch sa tento výraz môže používať aj ironicky alebo sarkasticky na kritiku prehnanej mužnosti.

Avatar anonýmneho autora

Memes

Mémy sú populárne/virálne obrázky, videá alebo GIF-y šírené na sociálnych sieťach, ktoré využívajú humor na vyjadrenie myšlienok a pocitov konkrétneho publika.


Sú to zvyčajne fotky s nadpisom pri hornom alebo dolnom okraji. Text býva zvyčajne humorný alebo sarkastický.

Meme

Avatar anonýmneho autora
Príspevky: