Top G

Top G

Skratka pre "top gangster" (najvačší gangster). Je to skrátka niekto, ku komu ostatní vzhliadajú a uznávajú ho. Je to zväčša multitalentovaný muž, ktorý vyniká vo všetkom, či už je to šport, balenie žien, vzdelanie alebo bohatstvo.


Termín spopularizoval Andrew Tate a jeho fandom. Na sociálnych sieťach sa stal populárnym vďaka svojim ostrým a zvačša mizogynickým názorom. Podľa Andrewa, aby ste sa stali "Top G", musíte byť vynikať vo všetkých oblastiach života.

Avatar anonýmneho autora

Coomer

Je to muž, ktorý priveľa masturbuje pre jeho vlastné dobro.

Jeho jediným potešením v živote je sedieť pri počítači a pozerať porno.

Queer

Pôvodne toto slovo označovalo niečo nezvyčajné alebo zvláštne. Keď sa čoraz viac homosexuálov sa začalo priznávať k svojej sexualite, ostatní ich považovali za čudákov, nezvyčajných či mentálne chorých. A tak sa slovo "queer" začalo používať na označenie takýchto ľudí.


V súčastnosti sa takto sami aj označujú LGBT (lesby, gejovia, transvestiti, bisexuáli).

Avatar anonýmneho autora

Blockchain

Blockchain je datábaza, ktorá je tvorená reťazcami blokov. Bloky obsahujú informácie o transakciách, najbežnejšie: odosielateľ, príjmenca, odoslaná suma. Každý nový blok, ktorý sa pridá do reťazca, je matematicky závislý od predchádzajúceho bloku a spolu tvoria reťazec.


To znamená, že nie je možné zmeniť jeden blok v tomto reťazci bez toho, aby to ovplyvnilo výpočet. Tieto výpočty robia počítače minerov. Ak ste niekedy čakali na potvrdenie novej bitcoinovej transakcie, čakali ste na pridanie bloku s vašou transakciou do blockchainu.

Avatar anonýmneho autora

Radkovica

Radkovica

Twitch emotikon vytvorený používateľom RADEK. Je to podobné skratke LOL, píše sa vtedy, keď vás niečo úprimne rozosmeje. Na zobrazenie emotikonu je nutné mať rozšírenie "BetterTTV."


Rečník 1: Letí jedna mucha okolo druhej a druhá okolo pol tretej.

Rečník 2: Radkovica

Avatar anonýmneho autora

Cigániť

Klamať niekoho alebo o niečom. Z pomenovania "cigán" - slovenské označenie indického etnika. Toto slovo má negatívne zafarbenie, pretože v minulosti sa po Európe ponevierali skupinky cigánov, ktoré sa živili najmä krádežmi, "čarovaním" a veštením. Títo ľudia boli označovaní za podvodníkov a klamárov.


Rečník 1: Na mŕtvy ťah zdvihnem cez 100 kíl.

Rečník 2: Ale necigáň, minule som videl ako ťa skoro odvial vietor.

Cigániť | cigan

Cope

Je to náhrada za frázy ako "zmier sa s tým", "choď sa vyrevať do kúta", "sťažuj sa na lampárni" a podobné. Keď niekomu odpíšete "cope", v podstate to znamená, že ste svoj názor už vyjadrili a je len na druhej strane ako sa s ním vysporiada, ak sa jej nepáči.

Avatar anonýmneho autora

Shogun

Šógun je titul najvyššieho vojenského generála v období feudalizmu (1192 - 1868) v Japonsku, je to skrátené od "seii taishogun" - generál, ktorý víťazí nad barbarmi. Šógunovi funkcionári sa spoločne nazývali bakufu (vláda spoza opony) alebo aj šógunát.

Avatar anonýmneho autora

Drip

Drip

Ak máš drip, máš štýl, najmä čo sa týka vzhľadu. Slovo sa používa näjme v hip-hopových kruhoch. Často sa vyskytuje v piesňach, na sociálnych sieťach a v bežných rozhovoroch, aby sa pochválil niečí módny výber alebo celkový swag.

Avatar anonýmneho autora

OG

Pôvodne skratka pre "original gangster". Je to niekto, kto je v pouličnom gangu už veľmi dlho alebo je jeho vysokopostaveným členom.

V súčasnosti je to skratka pre slovo "originálny". Ten, kto je OG, má svôj vlastný štýl a nemá potrebu niekoho napodobňovať. Taktiež to môže označovať retro veci alebo veci v pôvodnom stave.

OG | oudží

Avatar anonýmneho autora