Wojak

Wojak

Kresba bieleho plešatého muža s jednoduchým neutrálnym výrazom, ktorého však obmenilo mnoho rôznych verzií, ktoré sa používajú na rozprávanie memes alebo vytváranie príbehov. Wojak sa používa na vyjadrenie emócií a pričom sa často používa sarkasticky.

Avatar anonýmneho autora

Swag

Je to vzhľad, štýl alebo spôsob, akým sa niekto prezentuje. Ten, kto má swag, je "cool" a má dobrý vkus.


Skratka SWAG má však viacero významov:

  • najčastejšie ako: Stuff We All Get - veci (oblečenie), ktoré chcú všetci.
  • v armáde ako: Scientific Wild Ass Guess - hrubý vedecký odhad, príklad: keď vojak chce približnú pozíciu nepriateľov a dostane SWAG.
  • satiricky: Secretly We Are Gay - sme latentní gayovia.
Avatar anonýmneho autora

Doomer

Doomer

Depresívna osoba, ktorá doslova vysáva energiu všetkým navôkol. Pre doomera je život bezvýznamný a svet je nevyhnutne odsúdený na zánik kvôli "ľudskej nevedomosti a chamtivosti" = dostal padáka, ťažký rozchod, pokazilo sa mu auto, umrel škrečok a pod...

Debžot

Nespisovné české slovo pre hlupáka, debila, IQkváča izbovej teploty.


*Česi pri mori*

  • Koukej, labuť vole.
  • Ty debžote, to je racek.

Brb

Skratka "Be right back" v preklade "hneď sa vrátim." Je to jedna z najčastejšie používaných skratiek vo videohrách.

Avatar anonýmneho autora

Mizogýn

Muž, ktorý nenávidí a ponižuje ženy pre vlastné uspokojenie. K ženám má reči ako napríklad: "Vráť sa naspäť do kuchyne", "Sprav mi radšej sendvič" alebo rôzne dvojzmysly. Neváži si ich a pozerá sa na nich ako na objekty, ktoré môže vlastniť.

Avatar anonýmneho autora

Privát

Môže byť:

  1. Prenajatý byt alebo izba od súkromníka.
  2. Pracovisko prostitútky, ktorá vykonáva svoje "služby" v byte či dome namiesto toho, aby ich robila v bordeli či na ulici.

Dochádzajúci študenti sa často rozhodujú či pôjdu na internát alebo na privát. Kdežto na priváte májú lepšie vybavenie a súkromie, internát stojí menej a ponúka bujarý sociálny život s ostatnými študentmi.

Avatar anonýmneho autora

Freeter

Je to dospelý človek, ktorý už nie je študentom, ale nemá zamestnanie na plný úväzok. Namiesto toho si freeter vyberá brigády alebo rôzne príležitostné práce, aj keď má možnosť zamestnať sa na plný úväzok. Tento človek si chce takto predĺžiť mladosť a byť "slobodný" než aby bol "spútaný" prácou.


Zvyčajne nemajú dosť peňazí na to, aby mali vlastné bývanie, takže často zostávajú doma s rodičmi alebo bývajú spolu s niekým na priváte.

Avatar anonýmneho autora

LARP

Live Action Role Play. Pôvodne sa tento termín používal na označenie cosplayerov, ktorí hrajú rolu svojej postavy v reálnom živote, ale môže sa používať aj na označenie niekoho, kto na seba berie fiktívnu identitu online. Často sa toto označenie používa v urážlivom zmysle.


LARPer je teda niekto, kto sa hrá na niekoho, kým vo skutočnosti nie je.

LARP | larper

Avatar anonýmneho autora

Cosplay

Cosplay

Pochádza zo spojenia "Costume play". Je to obliekanie sa za fiktívnu postavu a predstieranie, že ňou ste. Toto hobby je obľúbené najmä medzi fanúšikmi anime a videohier.