Niche

  1. Zamestnanie, ktorá obzvlášť vyhovuje niečím schopnostiam a vlastnostiam.
  2. Vec, ktorá je určená len pre špecifické publikum ľudí.
  3. V hrách: situáčný predmet, ktorý sa používa len výnimočne.
Avatar anonýmneho autora

Tf

Skratka "the fuck" v preklade "kurva" alebo aj "čo to kurva". Často sa vyskytuje v internetových konverzáciach, keď nechápete čo sa to práve stalo, alebo o čom druhá strana hovorí. Je to ešte skrátnejšia verzia skratky WTF, kde W môže znamenať "where (kde), what (čo), who (kto)."


Rečník 1: Podľa mňa mesiac vo skutočnosti neexistuje a je to len hologram.

Rečník 2: tf

Kek

Píše sa, keď vás niečo rozosmeje. Je to prakticky to isté čo skratka LOL, len preložené do jazyka orkov z hry World of Warcraft.

Kek | top kek

Avatar anonýmneho autora

Watergate

Používa sa na označenie veľkého politického škandálu, ktorý je porovnateľný s Watergate.


Watergate je najznámejší politický škandál v dejinách USA, ktorý v roku 1974 viedol k odstúpeniu prezidenta Richarda Nixona a jeho viceprezidenta. Jeho jadrom bolo vlámanie do hotela Watergate, ktoré uskutočnili prezidentovi agenti s cieľom získať informácie o jeho politických nepriateľoch.

Avatar anonýmneho autora

LOL

Skratka od "Lots of laugh" v nepriamom preklade "výbuch smiechu" alebo aj "kopec srandy." Píše sa keď vás niečo veľmi pobaví. Kedže niektorí ľudia používajú v konverzácii "LOL" až príliš často, tak vznikli aj ironické variácie: LEL alebo LUL.

Avatar anonýmneho autora

Mea culpa

Slovné spojenie z latinčiny, v preklade "moja chyba". Hovorí sa vtedy, keď si niekto priznáva vinu a chce sa takto nepriamo ospravedlniť.

Avatar anonýmneho autora

Manlet

Nízky muž (výškou okolo 160 cm), ktorý sa svalmi snaží kompenzovať svoju výšku. K ostatným sa správa agresívne a pod ramenami zvykne nosievať neviditeľné melóny.

Avatar anonýmneho autora

Seishun

Je to obdobie mladosti, keď sa človek rozvíja či už fyzicky alebo duševne.


Seishun (jarná mladosť) sa používa na označenie elánu a entuziazmu mladých ľudí, ako aj pocitu nádeje a možností, ktoré prichádzajú s novými začiatkami. Toto slovo sa používa aj na opis krásy prírody, najmä na jar, keď všetko kvitne. V Japonsku je Seishun obdobie, keď sa môžete tešiť zo života a plniť si svoje sny.


Seishun piesne mávajú optimistické a povzbudzujúce texty piesní.

Avatar anonýmneho autora

Rizz

Pochádza zo slova charizma, slovo skrátil a prvý krát použil streamer Kai Cenat. Je to vlastnosť človeka, ktorý to so ženami proste vie. Inými slovami, vyžaruje charizmu, ktorá ich dokáže očariť, má rizz.


Rizzing je keď sa muž snaží zbaliť ženu.

Rizz | rizzing

Avatar anonýmneho autora

Cross-dressing

Keď sa niekto oblieka ako opačné pohlavie. Najčastejšie: keď muž nosí ženské oblečenie. Tento jednotlovec to môže robiť z náboženských dôvodov (v minulosti), chce sa vydávať za niekoho iného, pre získanie lepšieho statusu, či si chce naplniť sexuálne túžby/fetiš.

Avatar anonýmneho autora