IDGAF

Skratka "I don't give a fuck' v preklade "nezaujíma ma to" alebo "mám to v piči." Hovorí sa to niekomu, kto vás niekto otravuje s niečím, čo vás nezaujíma, alebo keď vám na jeho názore nezáleži.

Konexia

Vplyvná známosť, označuje spojenie medzi dvoma alebo viacerými osobami, ktoré jednej strane poskytuje nespravodlivú výhodu alebo vplyv nad druhou stranou. Toto slovo má často negatívny význam, pretože naznačuje, že vzťah je založený skôr na korupcii alebo rodinkárstve než na zásluhách alebo spravodlivosti.


Napríklad: Politik, ktorý využíva svoje konexie na získanie lukratívnej štátnej zákazky pre firmu svojej rodiny, hoci existujú aj iní lepší uchádzači.

Avatar anonýmneho autora

Futrál

Futrál

Púzdro, obal, škatula, kryt na niečo. Môže byť futrál na zbraň, rybársky prut, husle, mrtvoly...


Vynášali ho z nemocnice v ochrannom futrále (mrtvolu).

Avatar anonýmneho autora

Falus

Falus

Mužský pohlavný úd (phallus). V kultúrnom ponímaní je to vyobrazenie stoporeného penisu, alebo vecí, ktoré ho pripomínajú.

Avatar anonýmneho autora

SJW

Social justice warrior (bojovník za sociálnu spravedlivosť). Používa sa predovšetkým na označenie jednotlivca alebo jednotlivcov, ktorí chcú ovplyvniť sociálnu, kultúrnu alebo politickú sféru. Používa účelné a zlomyseľné taktiky s cieľom umlčať alebo očierniť tých, ktorí nesúhlasia s jeho ideológiou.

Avatar anonýmneho autora

Red pill

Red pill

Červená kapsula z filmu Matrix. Morfeus: "Ak si vezmeš modrú kapsulu, môžeš odísť, zobudiť sa a veriť čomu chceš. Ak si vezmeš červenú, ostaneš v krajine zázrakov."


Populárne meme "I took the red pill." Znamená to slobodomyseľnosť a prebudenie sa z normálneho života plného ľahostajnosti a nevedomosti. Ten, kto prehltne červenú piluku uprednostňuje pravdu, nech je akokoľvek krutá a bolestivá.

Avatar anonýmneho autora

Incel

Skratka pre "involuntary celibate" (nedobrovoľný celibát). Je to osoba, ktorá si nedokáže nájsť čo i len jediného partnera. Sú to vačšinou mladí osamelí muži, ktorí sa k ženám správajú nepriateľsky. Nedokážu sa vyrovnať s odmietnutím a obviňujú okolitý svet zo svojho nešťastia. Zo svojich neúspešných pokusov nájsť si lásku alebo sex obviňujú ženy, iných zadaných mužov a v podstate kohokoľvek len nie seba.


Často sa spolu stretávajú na stránkach ako 4chan, Reddit alebo iných fórach, kde zdieľajú rôzne stereotypy a názory, ktoré podnecujú ich vzájomný hnev.

Incel | celibát

Avatar anonýmneho autora

Celibát

Sexuálna zdržanlivosť, zrieknutie sa sexu. Môže sa vzťahovať aj na jednotlivca, ktorý zložil sľub celibátu, aby zostal slobodný a zdržal sa sexuálnych vzťahov. Sú to zvyčajne mnísi a mníšky, ktorí sa rozhodli žiť život zasvätený svojej viere a službe druhým bez rozptýlenia a povinností spojených s rodinným životom.

Avatar anonýmneho autora

Čahoun

-

Vytiahnutý (vysoký) a chudý človek.


Možné synonýmá: dlháň, žirafa, golém, trčiak.

Avatar anonýmneho autora