GOAT

Anglická skratka "Greatest of All Time." V preklade "Najlepšie z najlepších." Hovorí sa, keď je niečo skvelé, veľkolepé, spektakulárne.
Avatar anonýmneho autora

Stalker

Sliedič. Je to osoba, ktorá niekoho obťažuje alebo prenasleduje nechcenou a posadnutou pozornosťou. Najznámejšou formou stalkovania je posielanie správ na mobilné telefóny s cieľom obťažovať druhého.

Avatar anonýmneho autora

Karen

Stereotyp malichernej ženy v strednom veku, ktorá je nepríjemná, najmä na ľudí pracujúcich v službách.


Je to niekto kto:

  • vráti nápoj kvôli tomu, že je tam máľo ľadu
  • vypisuje na mestký úrad kvôli výrube stromu, ktorý jej na pol hodinu z dňa blokuje slnečné svetlo
  • jediným zmyslom jej života je vychovať deti a sťažovať sa

YOLO

Skratka pre "Žiješ len raz" alebo po anglicky "You only live once". Vačšinou sa používa sa ironicky alebo ako výhovorka na hlúpu alebo nebezpečnú vec.


Rečník 1: Počuj, mal by si spomaliť, v dedine je maximálka 50 a ty ideš 130.

Rečník 2: YOLO

*náraz do pouličnej lampy*

ChatGPT

ChatGPT

Umelá inteligencia vyvinutá spoločnosťou OpenAI, ktorá dokáže generovať realistický a ľudský text. Dokáže presvedčivo napísať písomnú prácu na ľubovoľnú tému alebo aj vytvoriť programovací kód.

Xantipa

Pomenovanie pre hádavú, hašterivú ženu.


Xantipa bola manželkou filozofa Sokrata, ktorá bolá známa vďaka svojmu ostrému jazyku. Hovorilo sa, že bola jediný človek, ktorá dokáže vyhrať v diskusii so Sokratom.

Avatar anonýmneho autora

Alektorofóbia

Niekedy paralyzujúca duševná porucha charakterizovaná neustálym strachom z kurčiat, ako zo samotných vtákov, tak aj z akéhokoľvek jedla vyrobeného z kuracích častí.

Avatar anonýmneho autora

Stan

Slovo, ktoré vzniklo na základe skladby Stan od Eminema. Stan je kombináciou stalkera a fanúšika. Je to pobláznený fanúšik, ktorý by kvôli celebrite aj skočil z mosta. Slovo Stan je tak populárne, že bolo oficiálne pridané do Oxfordského anglického slovníka.

Avatar anonýmneho autora

OMG

Skratka pre "Ó môj bože", po anglicky "Oh my god". Je to prejav prekvapenia, hnevu či nedôvery. Používa sa najmä v textových správach, bohužial nájdu sa aj takí , čo to používajú v hovorovej reči.


OMG, ten film bol skvelý.

Avatar anonýmneho autora

Lit

Termín používaný na opis niečoho, čo je skvelé a vzrušujúce, alebo len všeobecne niečo, čo by ste chceli zažiť.


Táto párty bola lit.

Avatar anonýmneho autora