Cringe

Je to pocit fyzického nepohodlia bez toho, aby sa vám niečo reálne stalo. Často je spôsobený tým, keď ste svedkom trápneho správania sa niekoho druhého.


Keď niekto povie suchý vtip a nikto sa nesmeje.

Keď niekto predvádza TikTok tance na verejnosti a vyzerá to ako keby dostal záchvat.

Avatar anonýmneho autora

Shitposting

Shitposting

Príspevok, zvyčajne na fóre, ktorý ničím neprispieva k diskusii, nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Často sú to ironicky posielané trápne obrázky alebo mémy z Facebookových stránok. Často ide len o spamovanie mémov na rozprúdenie konverzácie.

Avatar anonýmneho autora

Greentext

Greentext

Formát písania príspevku na stránke 4chan, často sa používa na zhrnutie, kritiku alebo zosmiešnenie. Jeho ďalším významným využitím je rozprávanie príbehu, či trápnej spomienky z detstva.


Formát sa píše zeleným písmom (preto greentext) a je písaný anglickým jazykom v stručných segmentoch. Na začiatku každého segmentu je symbol ">". Často začína frázou "be me" (buď ja), čo značí, že používateľ rozpráva o niečom, čo sa mu stalo. Netreba zabúdať, že 4chan je anonýmna nástenka a 90% príbehov je vymyslených.


Príklad:

> be me

> want to write greentext as an example

> try to find examples online, but don't understand

> feel dumb, give up

> next time maybe.

Avatar anonýmneho autora

4chan

4chan

Nástenka s obrázkami, na ktorej cynickí používatelia internetu súťažia o to, kto z nich bude vačší retard. Na stránke nie je registrácia, preto každý používateľ (anon) pridáva príspevky anonýmne. Nástenka nie je nijak moderovaná ani cenzurovaná, preto tu nič netreba brať vážne. Používatelia 4chan majú svojský zmysel pre humor, ktorý nemusí každému sadnúť.


Obrázky na 4chan sú rôzne, od vtipných memes, cez "šokujúce" gore a morbídne obrázky. Známe sú aj greentexty, kde používatelia opisujú svoje príbehy v stručných bodoch.

4chan | stranka

Avatar anonýmneho autora

Gore

Zobrazenie násilia, obzvlášť živých a realistických násilných činov a brutality vo vizuálnych médiách ako je literatúra, film, televízia či videohry. Môže byť skutočné, simulované, kreslené alebo animované.


  • Fatality animácie v hre Mortal Kombat
  • Krvavé scény v hororoch
  • Rôzne vojnové zábery
Avatar anonýmneho autora

Groomer

Staršia osoba, ktorá si potajme buduje vzťah, dôveru a emocionálne spojenie s dieťaťom alebo mladým človekom, aby s ním mohla manipulovať, zneužívať ho a týrať (zvyčajne sexuálne).

Avatar anonýmneho autora

UHO

UHO

Univerzálna hnedá omáčka, často sa s ňou môžete strednúť vo vačšine slovenských jedální. Jej unikátna konzistencia a chuť ju robia vhodným doplnkom ku všetkým jedlám s tarhoňou/rýžou/knedľou alebo aj zemiakmi. V ojedinelých prípadoch aj ako polievka so zemiakmi, fantázii sa pri tejto omáčke medze nekladú.


Typické zloženie: Vývar, cibuľa, múka, tuk, pot, soľ a korenie.

Sleeper

Sleeper

Obyčajné sériové prímestské vozidlo, ktoré je všetko, len nie sériové pod kapotou. Aj keď sa javí ako nudné všedné auto, vo vnútri je upravené tak, aby dosahovalo vysoký výkon. Napríklad: výmena motora za výkonejší alebo sériový motor je preplňovaný turbodychádlom.


Volkswagen Golf GTI, Saab 9-5 Aero, Honda Civic, Renault Clio 172

Avatar anonýmneho autora

Pandúr

Slovenský slangový výraz, ktorý sa používa na označenie policajta. Tento výraz má často negatívne konotácie a môže byť spojený s autoritárskym praktikami policajtov alebo s nepríjemnými skúsenosťami s políciou. Používanie tohto slova na označenie policajta môže byť nevhodné a urážlivé.

Avatar anonýmneho autora

Influencer

Od anglického slova "influence", čo znamená "ovplyvniť". Irónia je, že influenceri ovplyvniť nič nevedia, maximálne len slaboduchých ľudí.


Vačšinou sa takto opisujú používatelia instagramu/tiktoku, aby sa cítili slávni a dôležitejší, hoci v skutočnosti nikto nevie, kto sú, ani ich to nezaujíma, zvyčajne ide o typ ľudí, ktorí sa nazývajú gurmánmi a zverejňujú fotky svojho avokádového toastu a sójovej fašírky. Majú zaplatené spolupráce a snažia sa autenticky a pravdivo propagovať ich produkty, ktoré sú im vo skutočnosti ukradnuté. Naháňajú reakcie ľudí, len aby zvýšili svôj dosah na sociálnej sieti.


Influencer: ...a nezabudnite mi zanechať like a komentár pod videom. Prvým 10 komentujúcim dám 5% zľavu na môj CBD olej s prídavkom kolagénu.

Avatar anonýmneho autora